Megmutatjuk a civil kezdeményezéseket
Honlap
a civileknek
Honlapom a holnapom – civil verzió
2020 végén gondoltunk egy nagyot, és elindítottuk a Honlapom a holnapom projektünket.
Két fontos gondolat hajtott minket: 1. ma már minden vállalkozásnak szüksége van online jelenlétre; 2. Hargita megyében meglepően sok vállalkozás hiányzott az online térből egy akkori felmérés alapján.
Úgy gondoljuk, hogy az Udvarhelyszéken elindított, majd az egész megyére kiterjesztett programunk sikeres volt: 150 kis- és közepes vállalkozás gazdagodott digitális névjegykártyával. Ezzel pedig a régiónk is tett egy komoly lépést a digitalizálódás irányába.
Szeretnénk egy újabb lépést tenni előre, ezért újra meghirdetjük a Honlapom a holnapom programot: ezúttal kifejezetten civil szervezetek számára.


Szokták mondani, hogy Udvarhely, illetve Udvarhelyszék nagyon erős gazdasági központ – amit egyébként a statisztikai adatok alá is támasztanak. De úgy gondoljuk, hogy legalább annyira erősek vagyunk egyesületek, alapítványok, civil kezdeményezések szempontjából is.
Amelyeknek legalább annyira fontos az online jelenlét, mint a vállalkozásoknak. Hisz ugyanúgy emberekkel és embereknek dolgoznak. Mert függetlenül attól, hogy milyen tevékenységet folytatnak, számukra is fontos, hogy:
- széles körben láthatóvá tegyék magukat és projektjeiket
- hatékonyan kommunikáljanak
- közösséget építsenek
- mozgosítsák a közösséget
- ráirányítsák a figyelmet a fontos témákra és ügyekre
Ebben szeretnénk nektek segíteni a Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalával és a U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösséggel partnerségben meghirdetett Honlap a civileknek című projektünkkel.
Mit tartalmaz
a fejlesztési csomag?
Ne maradj le
A Honlap a civileknek célja a székelyudvarhelyi civil szervezetek interneten történő megjelenésének segítése. A pályázat keretében lehetőséget adunk a saját, működő honlappal még nem rendelkező szervezetek számára, hogy jelen legyenek az online térben.
A jelentkezés nyitott minden civil szervezet számára, amely Székelyudvarhelyen van bejegyezve, vagy legalább egy munkapontja Székelyudvarhely területén működik.
A projekt keretében biztosított fejlesztési csomagot 15 nyertes pályázónak fogjuk felajánlani. Amennyiben ennél több szervezet pályázik, a nyertesek kiválasztásánál a jelentkezési sorrendet vesszük figyelembe.
Jól hangzik?
Ha felhívásunk felkeltette az érdeklődésed, akkor nincs más dolgod, mint kattintani a Jelentkezem gombra és kitölteni a formot. Néhány egyszerű válasz, a civil szervezet részletes leírása és pár jó minőségű fotó választ el attól, hogy saját honlapja legyen a szervezetednek. Vágj bele!
Jól hangzik, jelentkezem!
A csomag tartalma
- Tartománynév (domain) regisztráció és 1 éves ingyenes bérlés: a cím, amelyen a honlap elérhető – www.*.ro;
- 1 hivatalos email cím (info@*.ro); * a pályázó szervezet által kiválasztott megnevezés (a domain név tulajdonosa a civil szervezet lesz)
- 1 évig ingyenes tárhely;
- Reszponzív honlap-design, mobiltelefonokra és táblagépekre is optimalizált felület;
- Honlap és tartalomkezelő felület (Rólunk, Elérhetőség, Tevékenység, Galéria, Projektjeink/Támogass minket menüpontokkal). A modern tartalommenedzsment rendszerre (CMS) épülő weboldal a későbbiekben könnyen kiegészíthető, testreszabható, továbbfejleszthető. A kezelőfelület látogatottsági statisztikákat szolgáltató felületet is tartalmaz.

Hogyan tudok pályázni?
Pályázati feltételek
A pályázatokat november 30-án 23:59-ig lehet feltölteni!
Mielőtt jelentkezel
Azt javasoljuk, mielőtt jelentkezel a pályázatra, írd össze magadnak egy doksiban, hogy milyen tartalmakat szeretnél viszontlátni a honlapon. Ebben segítünk: alább találsz néhány kérdést, amelyekre a formban kell majd válaszolnod. Így előre készülhetsz, és nem „élesben” kell kész szöveget fogalmaznod.
Ha mindezeket a tartalmakat és képi anyagot összegyűjtötted magadnak, akkor a forms kitöltése tényleg csak pár perc lesz :)
Szóval ezekre a kérdésekre kell válaszolnod:
- a civil szervezet adatai (például a neve, a megalakulási éve, postai címe stb.), illetve a pályázó személy elérhetőségei – ezek minden bizonnyal kéznél vannak
- a honlap .ro-s domainneve – a cím, ahol elérhető lesz a weboldal. FONTOS: itt ellenőrizd, hogy az általad kitalált domainnév szabad-e: www.rotld.ro/home/
- a honlap neve és egysoros leírása – ez lehet például a civil szervezet neve és egy mottó/üzenet, amit fontosnak tartotok
- tartalom a RÓLUNK menüponthoz: itt kell bemutatnod a civil szervezetet. Nyugodtan engedd szabadjára a kreativitásod! :) Gondolj úgy a honlapra, mint az a felület, ahol leendő partnereid első alkalommal fognak találkozni a szervezettel. Hogyan szeretnéd nekik bemutatni a szervezetet? Mit szeretnél, ha megtudnának róla. Mit tartasz fontosnak elmondani róla másoknak? A honlapon keresztül kell érdekessé tenned a civil szervezetet megmutatni, hogy miért több/más/jobb. Körülbelül 1000 karakter szövegben gondolkodj (szóközökkel együtt).
- tartalom a PROJEKTJEINK/TEVÉKENYSÉGÜNK menüponthoz: itt kell bemutatnod, hogy a civil szervezet milyen saját programokat működtet, mi a célja ezekkel, kiket szeretne elérni stb. Jöhet minden, például rendezvények, adománygyűjtő események, képzések, kirándulások, online akciók stb. Légy minél részletesebb – projektenként minimum 250 karakterben gondolkozz.
- tartalom a PARTNEREINK/TÁMOGATÓINK menüponthoz: itt kell felsorolnod azokat a szervezeteket, vállalkozásokat, intézményeket stb., amelyek partnerei és/vagy támogatói a civil szervezetnek. FONTOS: fel kell töltened mindegyik felsorolt entitás logóját!
- illusztrációk: fel kell töltened egy bannerként használható fotót/illusztrációt (full HD, minimum 1920 pixel, fekvő fotó), amely jellemzi a civil szervezetet, ez a honlap legtetején fog megjelenni állandó elemként; legalább 6 fotót (minimum 1200 pixel, fekvő fotó) a civil szervezetről, a rendezvényekről, a csapatról, a szervezet mindennapjairól stb.; illetve a civil szervezet logóját (vektor formátumban).
Nem engedjük el a kezeteket
A domain és tárhely bérlését egy évre biztosítjuk ingyenesen a projekt keretében. Ezt követően ezek fenntartási költségei a civil szervezetre hárulnak. Ez a jelenlegi árakat figyelembe véve kb. 100-200 lej közötti kiadást jelent egy évre.
A kezdőcsomag részét képező honlap egyszerű, de a későbbiekben könnyen kiegészíthető, továbbfejleszthető, testreszabható. Ezeknek a továbbfejlesztéseknek a költségét viszont már nem fedezi a pályázat. A kivitelező partnercégek azt vállalják, hogy az ilyen jellegű kérések esetében nyitottak az együttműködésre. Kedvezményes fejlesztési árakkal is segítve a helyi civil szervezeteket.
Emellett a pályázónak fel kell töltenie egy igazolást a bíróságtól (adeverință de la judecătorie).
Kezdeményezők
A 2017-ben megnyílt Harghita Business Center inkubátorház (HBC) célja, hogy segítse a helyi, pályakezdő vállalkozókat, vállalkozásokat abban, hogy minél sikeresebben működjenek, és alkalmazkodni tudjanak a folyamatosan változó piaci körülményekhez. Tagjaink számára igyekszünk értékes, vállalkozásukat és a tágabb közösséget is építő, fejlesztő programokat nyújtani. Szakmai konferenciák, pályázati tevékenységek és különböző közös aktivitások szervezésével egy erős, együttműködő udvarhelyszéki közösség összetartói vagyunk.
A U-Hub Udvarhelyszéki IT&C Közösség a Székelyudvarhelyen és környékén tevékenykedő, illetve a régió fejlesztésében érdekelt IT cégeket és szakembereket tömöríti. A U-Hub alapítója és működtetője a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal és önkormányzat által kezdeményezett és támogatott Székelyudvarhelyi Regionális IT Fejlesztési Program, amelynek célja a helyi IT szektor fejlődésének segítése. A U-Hub közösség tagjai együttműködnek a program céljainak megvalósításában.
Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala programjaival igyekszik hozzájárulni egy vállalkozóbarát Udvarhely létrehozásához: ösztönzőleg hatni a külső források léhívására és támogatni a fejlesztéseket, befektetéseket. Felkarolni az új, innovatív ötleteket, ösztönözni a munkahelyteremtést, a vállalkozói kedvet.